Główne atrakcje Kamienia Pomorskiego

Z nadmorskich miejscowości najczęściej rozpoznawalne są duże kurorty, które są zlokalizowane we wschodniej części Polski. Kto z Was nie kojarzy Trójmiasta (->http://b-real.pl/interesujace-miejsca-w-trojmiescie-91/), Helu, Władysławowa czy Jastarni. Druga strona Wybrzeża jest jednak równie atrakcyjna i ciekawa, którą z nich jednak wybrać?
Wiele jest miejsc na Pomorzu Zachodnim, które warto zobaczyć.

Jeśli jednak mamy niewiele wolnego czasu, a chcielibyśmy zobaczyć i ciekawe zabytki, i interesującą przyrodę, a może i spędzić trochę aktywniej nasz wolny czas, to powinniśmy przemyśleć nasze wakacje w Kamieniu Pomorskim. To miejsce, gdzie bez problemu można dojechać i nie będziemy mieć również żadnego kłopotu, by zarezerwować sobie noclegi. Kamień Pomorski ma bowiem bardzo bogatą ich ofertę. Znajdziemy tu uzdrowisko i hotele, ale także mniejsze obiekty, a pod miastem nawet ośrodki agroturystyczne (->). Tam możemy na przykład skorzystać także z lekcji jazdy konnej. Na cierpiących na różne choroby czeka tutejsze uzdrowisko, które wykorzystuje naturalne położenie Kamienia Pomorskiego. W okolicy odkryto nie tylko pokłady borowiny, ale także źródła solankowe, które mają istotne znaczenie dla lecznictwa.

Aktywnie wypocząć można w dumie miasta – marinie, oddanej do użytku jedynie kilka lat temu. To nowoczesny obiekt i przy okazji jeden z największych tego typu na polskim wybrzeżu. Udostępnia 240 miejsc dla jachtów oraz pełną infrastrukturę dla załóg, a także warsztat. Znajdziemy tu także wypożyczalnię sprzętu wodno-rekreacyjnego, gdzie wypożyczymy chociażby wodne rowery. W marinie znajdziemy okazję, by załapać się na zorganizowany rejs po zalewie. Jeśli jednak wolimy zostać na brzegu, to możemy skorzystać z licznych boisk do gier zespołowych, albo wypożyczyć rower i wybrać się na wycieczkę po okolicy.

Zobaczyć warto też przynajmniej jedno muzeum w Kamieniu Pomorskim – Muzeum Kamieni (http://kamienpomorski.sokolowski-muzea.pl/). Znajduje się ono w XIV-wiecznej baszcie oraz w Bramie Wolińskiej. Tu, na 6 piętrach, zobaczyć można ponad 2600 eksponatów – kamieni szlachetnych, minerałów, skamieniałości, meteorytów, a także średniowieczne zbroje i zbiory poświęcone historii samego miasta. W muzeum udostępnione dla zwiedzających są także dwa tarasy, skąd podziwiać można widok na całe miasto i okolicę. Warto odwiedzić także Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, które mieści się w Pałacu Biskupim. Będąc już w okolicach osiedla katedralnego, warto zobaczyć także inne zabytki tego miejsca. Przede wszystkim perłę Kamienia Pomorskiego – tutejszą katedrę oraz kurię dziekana. Tu w 1745 roku, dziekan kamieńskiej kapituły, Ewald Jurgen von Kleist dokonał pierwszej na świecie udanej próby z kondensatorem elektrycznym.

«

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>