Historyczne pomniki na Mazurach

Turyści wybierając się gdzieś na urlop zazwyczaj wiedzą co chcą zobaczyć. W przypadku Mazur atrakcji i ciekawych miejsc jest tu tak wiele, że nie zawsze mamy o nich pojęcie. O wielu dowiadujemy się dopiero po przyjeździe. Nie zawsze starcza nam czasu na zobaczenie wszystkiego, dlatego warto wcześniej znać choć kilka najciekawszych miejsc, które nie zawsze muszą być tymi najpopularniejszymi. Niewielu z nas interesuje się pomnikami, jakie spotykamy w turystycznych miejscowościach. Wiele z nich znajduje się w naszych miastach, a my sami nie mamy o nich pojęcia, nigdy ich nie widzieliśmy. Jest to ogromny błąd, ponieważ pomniki również należą do ciekawych obiektów, uznawanych za atrakcje turystyczne. Na Mazurach takich rzeźb jest bardzo wiele.

W miejscowości Barciany znajduje się sporej wielkości kamienny pomnik, który ma przypominać o wszystkich osobach, które poległy podczas I wojny światowej ➡ wikipedia.org/wiki/I_wojna_%C5%swiatowa. Na jego powierzchni umieszczono tablice, które zawierają listę mieszkańców zabitych podczas wojny. Obelisk ten jest formą oddania im czci, jednak ma on za zadanie przypominać nie tylko o mieszkańcach tej miejscowości, ale również o wszystkich innych zabitych podczas wojny.

Drugi ciekawy obiekt znajduje się w Działdowie. Jest to pomnik lotników, którzy toczyli walkę na niebie. Dwóch pilotów zestrzeliło się nawzajem. Byli to Rosjanin oraz Niemiec. Nie jest on okazem piękności, jednak warto go zobaczyć. Szczególnie dlatego, że przypomina nam o tym, że w momencie śmierci wszyscy jesteśmy równi. Nieważne z jakiego kraju pochodzimy, dla kogo walczymy, wszyscy kiedyś umrzemy. Mazury oferują niezliczoną ilość atrakcji. Jak widać wypoczynek na Mazurach nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z odpoczywaniem nad jeziorami. Do zwiedzania Mazur zachęca również tutejsza baza turystyczna. Ofert noclegów jest naprawdę wiele ➡ . Oczywiście chętnych każdego roku również jest mnóstwo, dlatego pokoje noclegowe na Mazurach to dobry wybór, jeśli zarezerwujemy je wcześniej. W innym przypadku zapewne uda nam się coś znaleźć, jednak może nie spełniać naszych oczekiwań. Na Mazury warto się wybrać. Dobrze jest jednak wcześniej zaplanować cały wyjazd tak, aby móc zobaczyć jak najwięcej. Zabytki, przyroda, świetne restauracje, to wszystko czeka na odkrycie. Zróbmy to, a na pewno będziemy z wyjazdu zadowoleni.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>