Leszno – piękne miasteczko na Pojezierzu Słowińskim

Letnicy, którzy przyjeżdżają na urlop do Wielkopolski, liczą na spędzenie wakacji w czystym i ekologicznym regionie kraju oraz wypoczynek nad jednym z jezior na Pojezierzu Słowińskim. Na tych malowniczych terenach jedno z najciekawszych miasteczek wartych zwiedzenia stanowi Leszno, w którym na gości czeka mnóstwo zabytków, kościoły, muzea, aquapark i atrakcyjna baza noclegowa. Z kolei na obszarach podmiejskich wyznaczono wiele ciekawych tras turystycznych dla rowerzystów i wędrowców.

Chodząc po mieście warto przyjrzeć się zabytkowej architekturze religijnej, wybudowanej tu przez przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich, zarówno katolików, jak i protestantów. Po ewangelikach pozostały tu kościoły św. Krzyża oraz św. Jana projektowane przez Pompeo Ferrariego, a katolicy postawili świątynię pod wezwaniem św. Mikołaja z pięknymi zdobieniami barokowymi. Ponadto, w Górce Duchownej funkcjonuje sanktuarium maryjne, które szczyci się słynącym cudami obrazem Matki Boskiej. Przy nastrojowej, średniowiecznej starówce, wokół której do dziś zachował się dawny układ uliczek, stoi wspaniały ratusz miejski udekorowany w stylu baroku oraz kilka kamienic z ozdobnymi elewacjami. Jedna z nich kryje we wnętrzu oddział muzeum, które na ekspozycji prezentuje przedmioty związane z historią Wielkopolski, życiem znanych mieszkańców Leszna i funkcjonowaniem tutejszych cechów pracowniczych. Ponadto na wystawie można zobaczyć również dzieła artystów ludowych i okolicznych rzemieślników. Na terenach otaczających miasto kryje się urokliwe Pojezierze Słowińskie, które umożliwia wypoczynek wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania czasu. Mieści się tu szereg rezerwatów przyrodniczych, jeziorek znakomitych do uprawiania sportów wodnych, plażowania i wędkarstwa, wypożyczalni sprzętu i przystani jachtowych. Przez te malownicze okolice prowadzą liczne szlaki turystyczne, które umożliwiają zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Pojezierza zarówno na piechotę, jak i na rowerach.

Liczni wczasowicze bukują tu sobie noclegi (Leszno – otwórz meteor-turystyka.pl), Leszno stanowi bowiem znakomite miejsce do spędzania letnich wakacji wraz z rodziną. Letnicy mogą zarówno zwiedzać zabytki w pięknym, średniowiecznym miasteczku i spacerować nastrojowymi uliczkami, jak i wypoczywać na urokliwych terenach Pojezierza Słowińskiego, idealnych do uprawiania turystyki i sportów wodnych.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>